© 2013 All rights reserved.
1

iPhone 3G, software version 3.0

Nová softwarová verze 3.0 přinesla pro uživatele telefonu iPhone, jak bylo slíbeno, spoustu nových možností a vylepšení.

Update softwaru na iPhone nedělám pravidelně, ale spíše hodně nepravidelně, když náhodou nemám jinou možnost nabíjení, než telefon připojit k počítači. U této příležitosti vždy spouštím iTunes a pokud je dostupný update softwaru, tak jej provedu.

Při posledním update jsem byl příjemně překvapen. Už při instalaci to vypadalo, že bude nový firmware nabízet něco více, než klasické aktualizace, což bylo poznat z velikosti stahovaného instalačního balíku 230 Mb.

Před instalací tohoto posledního firmware verze 3.0 nemusí být instalován žádný starší update, neboť stávající balík obsahuje všechny předešlé aktualizace.

Po nainstalování jsou patrné změny hned po zapnutí telefonu.

Na hlavní ploše telefonu přibude nový panel, s možností vyhledávaní v celém telefonu:iphone search

Navíc jsou hned patrné některé novinky, přidané do základní výbavy telefonu, jako například diktafon, nové ikonky pro některé aplikace, a hlavně kompletní podpora češtiny, což lze pozorovat jak na přeložených textech v telefonu, tak na změněné klávesnici, umožňující psát české znaky.

Klávesnice se mimo jiné dočkala ještě jednoho očekávaného rozšíření, a to možnost překlopení i v jiných aplikacích, než je webový prohlížeč Safari.iphone keyboard

Novinky v iPhone

Co se týká opravdových novinek, tak je to konečně slíbená podpora MMS zpráv, které byly Apple často vytýkány, a hlavně podpora Copy&Paste v textech.

No a pro mě asi nejdůležitější novinka, kterou se tento update může pochlubit, je možnost sdílení internetu do počítače. Sdílení může být provedeno jak pomocí Bluetoth (které se mimochodem taky dočkalo vylepšení), tak pomocí připojení telefonu kabelem.

V nastavení telefonu (Nastavení – Obecné – Síť – Sdílení internetu) stačí zapnout sdílení a připojit telefon k počítači, po nainstalování ovladače (v Microsoft Vista je to automaticky) se objeví v síťových připojeních nové zařízení s názvem Apple Mobile Device Ethernet.

Závěrem:

Rozšíření, které tento update nabízí, je opravdu spousta, takže pokud jste si ještě nenainstalovali nový software, tak učiňte co nejrychleji, určitě nebudete litovat. Seznam všech novinek naleznete samozřejmě na webu Apple.

Za zmínku by možná ještě mohl stát software MobileNavigator Europe od Nabigon AG, který se nedávno objevil v App Store:iphone navigation

Mělo by se jednat o plnohodnotnou navigaci.

Comments are closed for this page

Apple zrejme pouzila spoustu novinek, ktere budou v novem iPhone a uvolnila je jako firmwave pro starsi iPhone.
Ale jinak minimalne cestina je super. A taky prepinani skladeb v iPodu pomoci trepani telefonem. 🙂

About
Hi, i am programmer from the Czech Republic. I love web development (Ruby, Ruby on Rails, PHP, Nette) and iOS development (Objective-C, Cocoa).
To cooperate, here is my phone:
+420 608 836