© 2013 All rights reserved.
17

Reproduktory GEMBIRD WCS-222 – děkuji, nechci

Na první pohled zajímavé dřevěné reproduktory o celkovém výkonu 120W, LCD displayem s grafickým ekvalizérem a dálkovým ovládáním.

Výběr reproduktorů nemám rád a i když si připadám jako uživatel, který není konkrétně na tento typ hardwaru nijak náročný, opak se většinou stane pravdou.

Před výběrem jsem měl jasné požadavky, soustavu 2.1 (dva reproduktory a jeden subwofer) ve dřevě s dálkovým ovládáním (rád poslouchám hudbu a dívám se na filmy z postele).

Reproduktory měli sloužit pouze k notebooku.

Po přečtení několika recenzí jsem se, ani nevím proč, rozhodl pro, pro mě neznámou, značku GERMBIRD.

Na reproduktorech vás na první pohled zaujme jejich design s výrazným LCD displayem, který dodává reproduktorům určitou eleganci.gembird zaachi.com


GEMBIRD WCS-222 (pro zvětšení klikni)

 

Parametry reproduktorů:

Parametr Hodnota
Celkový výkon: 60 W (RMS)
Subwoofer: 30 W
Satelity: 2 x 15 W
Odstup signál/šum: >85dB
Frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 kHz
Rozměry: Subwoofer: 145 x 300 x 310 mm
Satelity: 92 x 135 x 250 mm
Materiál: Dřevo
Dálkové ovládání: Ano

Obsah balení

Včetně samotných reproduktorů najdete v krabici veškerou kabeláž pro jejich připojení, takže kromě baterek do dálkového ovladače vám nic nebrání reproduktory začít okamžitě používat.

Ovládání reproduktorů

Pro ovládání soustavy máte kromě nastavení hlasitosti přímo v počítači dvě možnosti.
První možností je využít ovládací panel umístěný na subwooferu, kde najdete 5 tlačítek pro nastavení hlasitosti, basů a zapnutí XBass. Tento způsob ovládání je dosti nepohodlný, mnohem lepší
by bylo ovládání na některém ze satelitních reproduktorů, protože subwoofer je dosti velký a určitě jej nebudete mít po ruce. Navíc jsou tlačítka pro ovládání dosti hlučné a špatně se mačkají.

Stejné ovládací možnosti jako subwoofer, ale pohodlnější, vám nabízí dálkový ovladač, na kterém se navíc nachází tlačítko MUTE pro úplné vypnutí zvuku.

Jak to hraje

Nejdůležitější vlastnost reproduktorů, ale taky největší kámen úrazu.

Hned po připojení reproduktorů do elektřiny se začne ozývat subwoofer svým klasicky dunivým zvukem, který je dosti nepříjemný a u nových reproduktorů by se rozhodně ozývat neměl.

Dle mého názoru by reproduktory neměli vydávat žádné zvuky, tak tomu alespoň bylo u všech mých starších reproduktorů a to je hlavní důvod, proč se časem takových reproduktorů zbavuji.

Dunění reproduktoru ovšem není nic v porovnání s dalšími zvuky po připojení soustavy k notebooku. V satelitních reproduktorech se každou chvíli ozývá praskavý zvuk, který je dosti hlasitý a bohužel se zvuk ozývá neustále, i při přehrávání, což je nepřijatelné.

Reproduktory jsem zkoušel, kromě notebooku, na desktopu s kvalitní zvukovou kartou, kde se tato vlastnost neprojevovala, takže je možné že je problém v mém notebooku, i když jiné soustavy reproduktorů na něm hrají bez sebemenších problémů, takže zřejmě ne.

Závěrem

Po prvotním nadšení jsem z reproduktorů hodně znechucený a hlavně zklamaný. Je možné že se jedná o vadný kus, ale to zjišťovat nebudu a vyměním je za některou mnou ověřenou značku.

Comments are closed for this page

ty debile tak za prvé značka není Germbird ale Gembird a za druhé když jsi takovej idiot a nejsi schopnej si ani nastavit řádně zvukovou kartu, tak se s tebou není o čem bavit.

Tiez zvazujem kupu tychto repro, no ked som si toto precital, menim nazor, ale aj keby bola zle nastavena zvukovka, co je mozne, tak spomenuty zvuk po pripojeni napajania by tam nemal byt. Mate niekto ine skusenosti?
Osobne hladam len subik, takze repro tam nie su az tak dolezite

Zvukova karta spatne nastavena nebyla, repro jsem zkousela na vice pocitacich, a navic, s jinymi reproduktory problem nemam.

mě by docela zajímala kvalita zvuku pomineli se to praskání, prostě jak to hraje a jestli je to vhodné na poslouchání hudby

tiez som kupil, su na hovno, je tam brum.

sam tyto subwoofery vlastnim jediny problem byl zatim že na jedne z mych houseparty sem subwoofery dal na max a pote ještě (v dusledku opilosti xD) zesílil v nejmenovaném programu přičemž subwoofer zajiskřel a bylo s ním amen xD reklamoval jsem ho > opravili ho > a faka zase jak ma vřele tento subwoofer doporučuju hraje dostatečně nahlas s naprosto čistým zvukem žadne hučení a podobne vymysli avšak one hučení (temeř neznatelné) mam z dodatečných repráku Genius ktere sotva stihaji gembirdy a při souzve musí jet na poloviční vykon

mám gembirďácký repráky a fachaj úplně v poho, tak nechápu proč je to tady pomlouvaný…..

Jestli to někomu chrčí při přehrávání, tak buďte rádi, málokteré repro za takovou cenu dokáže zaznamenat nekvalitu mp3 formátu :)) o nic jiného nejde, myslel sem že vás to trkne samo..

kurva teraz neviem ci su dobre tie repraky alebo napicu, vie tu niekto kto ich vlastni opisat ake vlastne su a ako hraju, ci sa ich oplati kupovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    19/03/2009

    ty debile tak za prvé značka není Germbird ale Gembird a za druhé když jsi takovej idiot a nejsi schopnej si ani nastavit řádně zvukovou kartu, tak se s tebou není o čem bavit.

presne tak jeden ich chvali a druhy zas nadava …watafak??

Tyhle reproduktory vlastnim a zatim s nima nebyl žádný problem. Hrajou velmi čistě, dobrý poměr mezi výškami a basami. A grafický ekvalizer je úžasnej 🙂 (akorát musí bejt vyšší hlasitost než je ta výchozí).

Zmrde pojdi

Zmrde piču chčrč!NECHCU ZMRDE JASNÝ?!!!!Takový šunty si strč do zmrda!Repráky hned zežluknou pičo!Basák je honěnej synteticky pičo!Zkurvenej peďáckej ovlágl na krámu, prostě zmrdystickej šit pičo!

Zmrde pojdi

zmrdi žádnej grčr zmrdi geometrický display zmrdi!Pojděte zmrdi čuráci mrdiny!A co byste ještě cjtěly zmrdi?!Po držce?!Zmrdi klidně ty zmrdy kupte u mě!

KOKOTI

Vy zmrdi tak za 1 žádnej zkurvenej grčráč ale GEOMETRICKÝ DISPLAY!!!!Za 2 Vy zmrdi zavřete tlamu o těchto reprech!Hrají zkurveně dobře vy zmrdi a vy to slyšet tak kradete jako straky!Jste socky co tak všechno zadramo, proto mrdáte zmrdysmi a kurvíte okolí mrdama!Vy mutančtí zmrdi kurva nic nekomentujte a zdechněte!Ty repráky jsou narozdíl od LOGITECH,GENIUS,CREATIVE,BOSES nebo jak se ty mrdiny menují zkurveně na piču!Zmrdi vohnouti!!!Gembird je výkonný makáč a mrdá se sopou na plný kurvy vy zmrdi!Navíc trafo je trafo vy zmrdi!S měničem jděte zdechnout cucáci mrďáci!

Dobrý večer chcela by som sa spýtať či by my dakto vedel predať ovládač na tie repráky.

Ak by mal niekto záujem predať ovladač .gembird multimedia speaker 2.1 system.info na maxica22@azet.sk

About
Hi, i am programmer from the Czech Republic. I love web development (Ruby, Ruby on Rails, PHP, Nette) and iOS development (Objective-C, Cocoa).
To cooperate, here is my phone:
+420 608 836