© 2013 All rights reserved.
1

Svět IT

Svět kolem IT je svět plný počítačů, nových technologií, je to svět, který se velmi rychle rozrůstá a velmi rychle mění. Orientovat se v IT je zábava a v dnešní době i nutnost, ač si to mnohdy ani neuvědomujeme.

Existuje realita, realita ležící mimo realitu normálního života, realita, která je tvořena počítači, realita, ve které neplatí žádné zásady obyčejného života, realita, která většinu z nás pohltí a už nepustí. Je to svět IT.

Život ajťáka se liší od života obyčejného uživatele, jeho život je spojen s počítači, jeho názory

svet it

jsou počítači zmanipulovány, jeho chování je počítači ovlivňováno.

Když se ráno probudím, první co musím udělat, ani nevím proč, je zapnout notebook, nebo počítač. Přístroje, který mě umožní proniknout do světa internetu, světa jedniček a nul, světa, na kterém jsem závislí a bez kterého si život neumím představit.

Mám rád realitu, reálný život, ve kterém jím, spím, nebo dělám všechny ostatní obyčejné věci. Realita je důležitá, realitu potřebuje každý z nás. Bohužel realita mi neumí poskytnout správné potěšení ze života. Reálný svět obsahuje spousty chyb a spousty nedostatků, které není možné pomocí klávesnice obejít nebo opravit.

Svět počítačů a komunikací, tento moderní svět, ve kterém se každý z nás denně pohybuje, nám umožňuje mnohem větší možnosti než obyčejný, reálný prostor.

Umožňuje nám komunikovat, umožňuje nám pracovat, umožňuje nám se učit, umožňuje nám se zdokonalovat, umožňuje nám se informovat, umožňuje nám cítit nenávist i potěšení.

Den pro mě nezačíná probuzením, začíná pro mě zapnutím počítače, stejně tak nekončí ulehnutím, ale jeho vypnutím. Dalo by se říct, že můj den řídí počítače. Mezi počítači se neustále pohybuji, mezi počítači vyrůstám a mezi počítači žiji.

Neunesu pocit, jít po ulici, pohybovat se v reálném světe, a nemít možnost se vrátit zpět, nemít možnost komunikovat, možnost se připojit. Jsem natolik ovlivněn počítači, že bez jejich blízkosti nejsem schopný vydržet klidný.

Ostatně nemám žádný důvod, se v reálném světe zdržovat, nikdo mě tady nezná, nikdo mě tady nepotřebuje. Online mám spousty přátel. Online jsem někdo. Můj nick znamená více, než mé jméno.

 

 

Článek je jenom pouhé zamyšlení, neberte jej prosím vážně.

Comments are closed for this page

Moc pěkný článek, až mě mrazí. Ty říkáš že to nemáme brát vážně, ale to nelze nebrat vážně. Myslím že tě to přesně vystihuje.Je vidět, že jsi zcela pohlcen svou prací a že svou práci děláš dobře a zodpovědně.

About
Hi, i am programmer from the Czech Republic. I love web development (Ruby, Ruby on Rails, PHP, Nette) and iOS development (Objective-C, Cocoa).
To cooperate, here is my phone:
+420 608 836