© 2013 All rights reserved.
0

Jak jsem objednával notebook Dell Inspiron

Dell se jeví v mnoha očích jako značka kvality. Jejich výrobky jsou určitě za hranicí tuzemských značek a produktů a to ani nemluvím o servisu, který poskytují. Bohužel mě Dell při poslední objednávce trochu zklamal, i když nakonec všechno dopadlo dobře.

Před vánocemi se na mě obrátila známá, abych jí pomohl vybrat notebook, který by používala na běžné domácí aplikace, internet, office, přehrávání videí, apod.

dell

Na notebook nutně nespěchala, a proto jsem jí doporučil Dell, na který nedám dopustit, hlavně díky jejich servisu.

Společně jsme objednali notebook Inspiron 6400 za cenu kolem 25 000 Kč. Po dokončení objednávky přišel email s údaji pro její sledování. Po zaplacení se ovšem nic nedělo.

Bylo tomu skoro měsíc, kdy se po přihlášení pod údaji zobrazila hláška, že se nepodařilo najít informace a máme se obrátit na informační linku.

Začínal jsem tušit problémy. O to víc mi to bylo nepříjemné, že jsem Dell vychválil do nebes a najednou nic.

Vzal jsem tedy telefon a začal telefonovat na informační linku Dellu. Po prvním telefonátu jsem zůstal jako opařený. Bylo mi sděleno, že moje faktura nebyla nalezena, a že problém bude zřejmě u mě, protože asi nebyla proplacena, čili že vlastně nemám nic. Doporučili mi zavolat na finanční oddělení a poptat se zde.

A tak začaly dlouhé minuty telefonování a přepojování. Všechny telefonní čísla jsem si postupně začal psát na papír spolu se jmény, které se mi pod těmito čísly představovali.

Asi po čtvrt hodině nepřetržitého telefonování,přepojování a poslouchání nepříjemné melodie při čekání na další spojení, jsme se posunuli o krok dopředu. Našla se faktura a zjistilo se že je proplacená. Už ve mně začínala svítit jiskra naděje, že nakonec všechno dobře dopadne, když mě uzemnil další hovor.

Notebook, který jsem objednal se již neprodává a tudíž paní na telefonu opravdu netuší jak to budeme řešit.

To už byl vrchol. Podíval jsem se na papír s čísly a jmény. Byl popsaný skoro celý a tak jsem paní, zřejmě trochu hrubším hlasem, požádal o kontakt na jejich vedoucího, kde jsem si chtěl stěžovat na celé oddělení, protože takové chování a zacházení s důležitými údaji ve mě moc spokojenosti nevzbuzovalo a u takové velké společnosti jako je Dell takovou situaci pokládám za absurdní.

Telefon na vedoucího jsem nedostal, ale bylo mi sděleno, že mám vydržet deset minut a po těchto deseti minutách se mi dostane konečného řešení problému.

Do deseti minut se skutečně ozvala příjemná paní, která mi sdělila že vymysleli dvě reálná řešení nastalé situace. První řešení spočívalo v tom, že mi bude vrácena část peněz, a uděláme objednávku jiného notebooku v podobné cenové kategorii. Druhé řešení …

Dell Inspiron 1526, který se pro naši republiku ještě neprodává

Druhá možnost, která zněla líp, spočívala v tom, že mi Dell nabízí nakonfigurovat notebook Inspiron 1526, který se pro naši republiku ještě neprodává, a který bude v lepší konfiguraci, než mnou objednaný notebook.

Takže už nezbývalo než udělat objednávku, která probíhala stylem:


Operátor: „A kolik chcete paměti? “.
Já: „Na mnou objednaném notebooku bylo 1 Gb, takže tam nechejme 1 Gb“.
Operátor: „A víte co? Už jsem vám tam zakliknula 2 Gb“.

Notebook je objednaný a já čekám na jeho doručení. Nicméně všechno napovídá tomu, že tentokrát se to konečně podaří, protože notebook je ve druhé fázi: Doručení k zákazníkovi.

Comments are closed for this page

About
Hi, i am programmer from the Czech Republic. I love web development (Ruby, Ruby on Rails, PHP, Nette) and iOS development (Objective-C, Cocoa).
To cooperate, here is my phone:
+420 608 836