© 2013 All rights reserved.
1

Český nábytek – (ne)kupujte nábytek

Český nábytek je firma, specializující se na prodej kancelářského nábytku. Po poslední zkušenosti si nábytek budu objednávat zřejmě jinde.

Vybavování kanceláře není jednoduchá záležitost. Je si třeba rozmyslet faktory jako rozmístění, počet, barvu, a podobně. Navíc je v kanceláři vhodné, aby byl nábytek sladěn ve stejném stylu, to znamená v ideálním případě, koupen od stejného výrobce.

Jelikož nastala situace, kdy jsme do firmy potřebovali přikoupit další kusy nábytku v podobě stolů a skříní, a téměř všechen nábytek, dříve zakoupený, byl od firmy Český nábytek, nebyl důvod k přemýšlení a po zvážení výběru se rovnou přešlo k objednávce.

V objednávce bylo mimo jiné objednáno několik kusů stolů a k nim jednacích nádstaveb, které jsou příjemným rozšířením pracovního prostoru.

stul

Po odeslání objednávky byl doručen email, ve kterém je jasně uvedeno, že doba výroby nábytku může trvat až dva týdny. No, i když byl nábytek potřebný co nejrychleji, mohli jsme maximálně doufat, že bude vyroben dříve než během dvou týdnů a doručen na naši adresu.

Druhý pracovní den byla objednávka nábytku přehodnocena a ještě o některé kusy jednacích nádstaveb upravena a jelikož to systém e-shopu umožňoval, neviděl jsem v tom problém.

Od té doby čas plynul a nábytek nikde. Čas plynul dobrý měsíc, když se konečně ozval telefon, na jehož konci se mi ženský hlas omluvil, vysvětlil, že se výroba protáhla, a ubezpečil, že nábytek bude doručen během několika pracovních dnů.

Několik málo pracovních dnů u mě znamená maximálně 3 dny, u Českého Nábytku to znamená pracovních dnů 8. No jiný kraj, jiný mrav.

Když už jsem přestal doufat, že bude nábytek vůbec doručen, zazvonil konečně jednoho rána telefon od přepravce. Telefonát to byl opravdu zajímavý, kdy mi řidič asi tři minuty vysvětloval, že před naší firmou není kde zaparkovat a že minule tam dostal pokutu v hodnotě 2000 Kč.

Trpělivě jsem si vyslechl jeho stížnosti a hned nato jsem ho ubezpečil o tom, kde mi jeho problém leží a že je mi úplně jedno kde zaparkuje a jak nám nábytek doručí. Hmm. Zajímavý člověk, bohužel jsem v té chvíli nevěděl, že s ním povedu ještě jeden hovor.

Druhý hovor se uskutečnil asi o tři hodiny později, když řidič dorazil před budovu, kde sídlí naše firma, ale nevěděl kam přesně nábytek předat.

Nevím proč ho nenapadlo se podívat například na poštovní schránky, nebo vejít do budovy, kde je přesně napsáno, kde která firma sídlí.

Co ho napadlo, bylo uskutečnit se mnou další telefonní hovor. Bohužel.

Řidič mi opět dokázal zvednout náladu, když na mě hned po zvednutí telefonu začal křičet, že „potřebuje prachy za ten nábytek“. Ujistil jsem ho, že mu peníze budou vydány, ihned jak nábytek předá a navíc jsem mu nabídl, že zavolám do kanceláře a někoho za ním dolů ke vchodu pošlu.
Mé návrhy byly odmítnuty a řidič se vydal na dobrodružnou cestu po budově, hledat správné dveře.

Cestou mi do telefonu komentoval kde se nachází a občas dokonce bral v potaz moje rady o změně směru, aby našel správnou kancelář. I stalo se a telefon mi konečně zavěsil. Hmmm. Zřejmě našel.

Řidič mě opravdu pobavil. Veselou náladu jsem měl až do doby, kdy jsem přišel do kanceláře a zjistil jak to vypadá s doručeným nábytkem.

Nejen že nebyla doručena pozměněná objednávka, ale objednávka původní (čili nábytek, který nebyl nakonec vůbec objednán), ale navíc byl doručen nábytek, který do sebe nezapadal.

Konkrétně dvě jednací nádstavby, které byly objednány, mají asi o 7 centimetrů kratší nohy i při plném vyšroubování, tudíž ke svou výškou 69 cm ke stolům vysokým 75 cm nepasují.

Ach jo. Český nábytek u mě klesnul.

Nicméně problém byl vyřešen snad jedním emailem, po kterém nám volal zřejmě majitel firmy a sdělil, že se jede okamžitě podívat do výroby a zašle nám nové nohy k nádstavbám, samozřejmě o výšce, kterou mají mít – 75 cm.

Tak by mě zajímalo, kolik lidí dostalo kratší nohy u objednaného nábytku.

Comments are closed for this page

Možná jen k tem nohám zapomněli přibalit cihly k podložení 😀

About
Hi, i am programmer from the Czech Republic. I love web development (Ruby, Ruby on Rails, PHP, Nette) and iOS development (Objective-C, Cocoa).
To cooperate, here is my phone:
+420 608 836